Kirúgják a tüntetőket a munkahelyükről Belaruszban
Bárki elveszítheti az állását, aki nem lojális a diktatúrához – mondják az ellenzékiek.
Bárki elveszítheti az állását, aki nem lojális a diktatúrához – mondják az ellenzékiek.
Eközben pedig Moszkvába várják a fehérorosz védelmi minisztert.
A V4-ek fővárosai egyszerre tisztelegtek a hetek óta tüntető belaruszok előtt. Karácsony Gergely kiemelte, Fehéroroszország jövőjéről a népnek kell döntenie.
A vasárnapi fehéroroszországi ellenzéki tüntetések megpecsételték Európa utolsó diktátorának sorsát. Az egykori erős ember most zavarodottnak és tanácstalannak tűnik, s a szövetségeseinek viselkedése sem egyértelmű.
Lukasenka szerint semmi keresnivalója a politikának a templomokban.
Tartalékosokat is behívnak a hadrafoghatósági ellenőrzés harmadik, hétfőn kezdődött szakaszában.
A demonstrálók az országban zajló tiltakozások résztvevői mellett álltak ki.
A fehérorosz rendőrség különleges részlege vette őrizetbe az ellenzéki koordinációs tanács két tagját.
Erőszak nélkül ért véget az újabb fehérorosz tüntetés. A választási csalással vádolt elnök fegyverrel jelent meg a rendfenntartók között, a védelmét már a hadsereg vette át a rendőrségtől.
Minden eddiginél nagyobb tüntetést ígértek vasárnap estére a fehérorosz választás hivatalos eredményét, Lukasenka elnök elsöprő győzelmét megkérdőjelezők.
Az elnök fegyverrel a kezében repült el a tömeg fölött, de megjelentek mesterlövészek is. Ennyien a függetlenség 1990-es kikövetelésénél sem voltak az utcán.
A választási csalások ellen tiltakozókkal való durva leszámolást, vagy az orosz erők behívását próbálja meg előkészíteni Aljakszandr Lukasenka fehérorosz elnök, aki továbbra sem hajlandó szóba állni az ellenzékkel. Lukasenka külföldi fenyegetést vizionál, az ellenzék pedig vesztett lendületéből. Most éppen bármi megtörténhet.
Külföldről próbálnak forradalmat szítani Fehéroroszországban – jelentette ki Aljakszandr Lukasenka fehérorosz elnök, aki azzal fenyegetőzött, hogy bezáratja a gyárakat, ahol tüntetnek ellene.
Lukasenka ellenfele nem vállalja az elnökjelöltséget, ha újra választást írnak ki Belaruszban.
Szolidaritási élőláncot alakított péntek este a fehérorosz ellenzék a főváros egészében.
Addig lehet nagy elégedetlenség nélkül fenntartani egy diktatúrát, amíg működik a gazdaság - ez az egyik fő tanulsága a fehérorosz eseményeknek. Több évtized munkájával épült fel egy olyan rendszer, amelyet csak egyre komolyabb elnyomással lehet működtetni, de sok tényező összejátszása kellett ahhoz, hogy meginogjon.
A fehérorosz ellenzék egységének a fenntartását, és az augusztus 9-ei választási csalások miatt kitört tiltakozások folytatását kérte Szvjatlana Cihanouszkaja, ellenzéki elnökjelölt, akit a minszki rezsim erőszakkal kényszerített át Litvániába. Közben a napokig békésen viselkedő hatóságok újra megkezdték a letartóztatásokat.
A fehérorosz hatóságok csütörtökön büntetőjogi eljárást indítottak egy új ellenzéki testület, a koordinációs tanács ellen a hatalom megszerzésére tett illegális kísérlet vádjával.
Uladzimir Makej külügyminiszter a tárca dolgozóinak írt egy nyilatkozatot.
A belorusz diktátor pár nap alatt elvesztette szinte az egész társadalom támogatását, beleértve a munkásokat, akiket idáig a rendszer alapjának tekintett. Nem sok lehetősége maradt - írja Slawomir Sierakowski, a lengyel Haladó Tanulmányok Intézetének igazgatója, aki Minszkből tudósít az eseményekről
A későbbi leminősítésre utaló döntést három év stabilitás után hozta meg a hitelminősítő, amely a kormányzati lépésekkel indokolta a változtatást.
Ha egy harckocsi kétszer is legördülhet a gyártósorról, akkor 600 felújított orvosi rendelőt hányszor lehet sikerként eladni?
Nem csak a száguldozókkal van baj.
Az öttusaszövetség elnökének ezüstérmét is megszépítette Gulyás Michelle aranya.